2021 Dijital İçerik / Content Trendleri

2021 Dijital İçerik / Content Trendleri

Her yıl hızla ilerleyen dijital dünyada 2021’in en yeni dijital içerik trendlerini keşfedin!

Dijital iletişimin hız kesmeden büyüdüğü, veri odaklı olmanın zorunluluk haline geldiği dijital dünyada uzun vadede verimli olabilmek yeni trendleri takip etmeyi gerektiriyor. Yapay zekânın öneminin arttığı, sohbet temelli pazarlama tekniklerinin yoğunlaştığı, kitlelerin podcast yayını kavramıyla tanıştığı, Clubhouse uygulamasının hayatımıza bir anda girdiği yeni yılda, 2021’de dünyayı ne gibi dijital yeniliklerin beklediği merak ediliyor.

Dijital uygulamaların işletmeler için reklam payında yer alması ve bu dijital reklamların en az maliyet en çok tıklama ile şirketlere geri dönüş sağlaması için 2021 dijital content / içerik trendleri de merak uyandırıyor.

Video İçerikler Artacak

Video pazarlama sektördeki yerini sağlamlaştırıyor ve pazarlama uzmanlarının bel kemiği olmaya devam ediyor. Video içerikler, ziyaretçilerin sayfada geçirdiği ortalama sürenin artmasını, ürün veya hizmetlerin faydalarının daha iyi anlaşılmasını, destek çağrılarının sayısının azalmasını ve satışın artmasını sağlıyor. 2021’de daha çok video karşımıza çıkacak.

İçeriklerin Etkileşimlisi Makbul

İçerik pazarlaması için ister web sitenizi ister sosyal medya hesaplarınızı kullanın, 2021 yılında içeriğinize değer katan şey, etkileşim düzeyi olacak. Gerek lead toplamanıza imkan veren, gerekse müşterileriniz ile iletişiminizi güçlendiren etkileşimli içerikler, potansiyel müşterilerinizi kazanmanın da en etkili yolu haline gelecek. Etkileşimin bu denli önem kazanmasının altında ise elbette yine pandemi yatıyor. Bu süreçte insanların iletişim şekilleri hiç olmadığı kadar dijitalleştiğinden, marka ile yaşanan deneyimlerde de gözler interaktif ögeler arıyor. Değerlendirmeler, anketler, oyunlar, yarışmalar ve etkileşimli videolar ise 2021’de dijital pazarlama çalışmalarınızı güçlendirecek etkileşimli içerler arasında.

Kullanıcılar ve Influencer’lar Tarafından Oluşturulan İçerikler Yükselişe Geçecek

Kullanıcılar ve özellikle Influencer’lar tarafından oluşturulan içerikler, 2021’de büyük markalar için altın değerinde olacak. Tüketicilerin hayatları Covid-19 sonrasında dramatik bir şekilde değişti. Tüketiciler artık markaları değil insanları arıyorlar. Bu yüzden, en iyi içerikleri bulmak ve hedef kitleye doğru şekilde sunmak sosyal medya pazarlamacıları için çok önemli olacak.

Sosyal medyanızda yeni trendleri başarılı bir şekilde uygulamak, stratejilerini geliştirmek, içerik pazarlamanız ile ilgili yol ve yöntemlere dair fikir almak için bilboart.com ile iletişime geçin.